Polmic - FB

kalendarium konkursów (T)

C E F I K M N O S T V W X Z

The International Composition Competition For The Centenary Of The Society Of Authors ZAiKS – Warsaw, 31 August 2018


Organizator:  Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w 2018 roku obchodzi 100-lecie swojej działalności. Rok 2018 to także jubileusz 70-lecia aktywności artystycznej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Organizacje postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować konkurs kompozytorski, którego przedmiotem jest utwór na wielką orkiestrę symfoniczną, oczasie trwania od 9 do 12 minut. Konkurs jest otwarty dla kompozytorów wszystkich narodowości, bez ograniczenia wieku uczestników. Utwory należy nadsyłać bądź dostarczyć osobiście do siedziby Stowarzyszenia w terminie do dnia 31 sierpnia 2018 roku włącznie.

Wytypowane w selekcji pierwszego etapu prace zostaną prawykonane przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Patrycji Pieczary i Adama Sztaby podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 26 października 2018 roku w Filharmonii w Szczecinie. Wówczas nastąpi też ostateczne rozstrzygnięcie konkursu. Niezależnie od nagród jury, swoje nagrody przyzna także szczecińska Publiczność i Orkiestra.

Pula nagród to okrągłe 100.000 złotych!

Szczegółowe warunki uczestnictwa i harmonogram określa Regulamin Konkursu, dostępny wraz z Formularzem Zgłoszeniowym na stronie: https://zaiks100.pl/konkurs-kompozytorski/


Kontakt:

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

ul. Hipoteczna 2

00-092 Warszawa

konkurs@zaiks100.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.