Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

IV International Uuno Klami Composition Competition


Organizator:  Kymi Sinfonietta

IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Uuno Klamiego odbędzie się na przełomie 2018-2019 roku.

Celem konkursu jest stworzenie nowego repertuaru dla małej orkiestry typu sinfonietta: dzieł, których wykonanie nie będzie wymagało kosztownego wynajmu wielu dodatkowych bądź nietypowych, trudnych do sprowadzenia instrumentów.

W skład jury konkursu wchodzą: fińscy kompozytorzy Kalevi Aho i Magnus Lindberg, estoński twórca Erkki-Sven Tüür oraz dyrygent Olari Elts.

Zostaną przyznane następujące nagrody:
I miejsce €11 000,
II miejsce €9 000,
III miejsce €7 000.

Nie ma limitu wieku ani opłaty za udział w konkursue. Kompozycje należy wysłać na adres Biura Konkursowego najpóźniej do 3 grudnia 2018 roku.

Prace zakwalifikowane do finału zostaną wykonane przez Kymi Sinfonietta na dwóch finałowych koncertach, które odbędą się jesienią w miastach Kouvola i Kotka (Finlandia). Jury wybierze zwycięzców dopiero po wysłuchaniu koncertów finałowych oraz poprzedzających ich prób.

Więcej informacji (regulamin i formularz zgłoszeniowy) na temat konkursu znajduje się na stronie: www.klamicompetition.fi.


Kontakt:

klamicompetition@kymisinfonietta.fi

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.