Polmic - FB

kalendarium kursów ()

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

7. Akademia Sinfonia Varsovia – Warszawa 2018/2019


Organizator:  Orkiestra Sinfonia Varsovia

Trwa nabór do 7. edycji Akademii Sinfonia Varsovia. W sezonie 2018/2019 organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów klas instrumentów smyczkowych uczelni muzycznych, którzy nie ukończyli 26 lat. Zgłoszenia można przesyłać do środy 12 września 2018 roku. Przesłuchania odbędą się w dniach 2 i 3 października 2018 roku w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Akademia Sinfonia Varsovia to projekt, którego celem jest przygotowanie studentów i absolwentów uczelni muzycznych do przesłuchań wstępnych i gry w najlepszych orkiestrach symfonicznych oraz mniejszych zespołach instrumentalnych. Ważnym aspektem ASV jest także rozwijanie przedsiębiorczości młodych muzyków z naciskiem na dbałość o wizerunek i umiejętność autopromocji, przy jednoczesnym zrozumieniu zasad funkcjonowania rynku muzycznego.

Akademia Sinfonia Varsovia obejmuje dwa semestry zajęć grupowych i indywidualnych prowadzonych przez koncertmistrzów i liderów poszczególnych sekcji. Najlepsi uczestnicy i absolwenci Akademii zostaną zaproszeni do współpracy przy nagraniach i koncertach Sinfonii Varsovii. Dodatkowo, w ramach 7. edycji odbędą się warsztaty i sesje coachingowe, poświęcone kształtowaniu kariery artystycznej .

Uczestnicy poprzednich edycji Akademii, zapoczątkowanej w 2012 roku, występowali na jednej scenie z artystami takimi, jak: Charles Dutoit, Valery Gergiev, Lorin Maazel, Krzysztof Penderecki czy Maxim Vengerov. Warto dodać, że absolwenci projektu grają w orkiestrach m.in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Narodowego Forum Muzyki czy w Sinfonii Varsovii.

W sezonie 2018/2019 Akademia prowadzona będzie przez Jakuba Haufę i Annę Marię Staśkiewicz (skrzypce), Katarzynę Budnik-Gałązkę i Grzegorza Stachurskiego (altówka), Marcela Markowskiego i Piotra Mazurka (wiolonczela) oraz Nicholasa Franco i Michała Sobusia (kontrabas). Przesłuchania odbędą się 2 i 3 października, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 września.

Orkiestra Sinfonia Varsovia była pierwszą instytucją w Polce organizującą przyorkiestrową akademię wzorem słynnych Filharmoników Berlińskich.

Więcej szczegółów o 7. edycji na stronie: http://bit.ly/AkademiaSV


Kontakt:

Malina Sarnowska
akademia@sinfoniavarsovia.org
(+48) 22 582 70 79
(+48) 885 554 320

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.