Polmic - FB

kalendarium konkursów (K)

C E F I K M N O S T V W X Z

Konkurs z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS: „Obywatelki i Obywatele świata - migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku"


Organizator:  Fundacja MEAKULTURA

Fundacja MEAKULTURA serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy tekst dotyczący migracji polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku!

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do osób, które interesują się lub zajmują zawodowo kulturą muzyczną. Do konkursu przyjmowane są zgłoszenia tekstów na temat sytuacji zawodowej i życiowej polskich kompozytorek i kompozytorów, którzy w XXI wieku zdecydowali się na migrację lub emigrację.

Tekst „Obywatelki i Obywatele świata – migracje polskich kompozytorek i kompozytorów w XXI wieku” może dotyczyć twórców muzyki poważnej, filmowej, jazzowej lub popularnej. Praca ma mieć charakter przekrojowy, popularnonaukowy i dotyczyć powodów wyjazdu, sytuacji zawodowej oraz zawierać wnioski, które pozwolą ukazać zjawisko migracji i emigracji polskich artystów w XXI wieku w całościowej perspektywie.

W Jury Konkursu zasiadają: dr Marlena Wieczorek, dr Beata Bolesławska-Lewandowska, dr Ewa Schreiber, dr Grzegorz Piotrowski. Organizatorem Konkursu jest Fundacja MEAKULTURA, a Fundatorem nagrody finansowej w wysokości 5000 zł – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Objętość artykułu powinna wynosić od 20 000 do 40 000 znaków ze spacjami. Tekst powinien zawierać bibliografię, a cytaty powinny być opatrzone przypisami. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 września 2018.

Patronem konkursu jest pismo MEAKULTURA.PL, a leksykon zostanie wydany w ramach kampanii społecznej Save the Music.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stroniewww.meakultura.pl


Kontakt:

Marlena Wieczorek
marlenawieczorek@meakultura.pl
tel. (+48) 501 483 884

Pobierz plik

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.