Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

III Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski „Michele Novaro” – Mediolan 2018


Organizator:  Associazione Mendelssohn

Associazione Mendelssohn zaprasza kompozytorów do udziału w III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Michele Novaro”. Termin składania zgłoszeń upływa dnia 20 października 2018 roku.

Michele Novaro (1818–1885) był kompozytorem, który napisał muzykę do włoskiego Hymnu Narodowego do słów Mameli. Celem konkursu jest zachęcenie kompozytorów do tworzenia muzyki, prezentującej refleksję nad włoską tożsamością i kulturą.

W konkursie mogą wziąć udział kompozytorzy wszystkich narodowości, którzy do dnia 20 października 2018 roku nie ukończą 40 roku życia. Kandydaci muszą przesłać utwór na zespół instrumentalny, trwający od 7 do 10 minut, który jest inspirowany konkretnym włoskim arcydziełem w dziedzinie malarstwa, rzeźby lub architektury. Tytuł arcydzieła, do którego odnosi się kompozycja, musi zostać zadeklarowany w partyturze. Zespół ma składać się z 5 do 10 instrumentów (przy tym każdą partię może wykonywać jeden muzyk z wyjątkiem partii skrzypiec, którą wykonywać może też 2 muzyków). Do zespołu mogą być włączone następujące instrumenty: flet (lub flet piccolo), obój, klarnet (in B lub in A), fagot, instrumenty perkusyjne (wybrane spośród następujących: wibrafon, marimba, tamtam, bongo, gran cassa, cymbały), fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela.

Utwory nie mogą być publikowane i wykonywane do czasu zakończenia konkursu. Zwycięzcy i finaliści poprzednich edycji Konkursu nie mogą wziąć udział w kolejnych odsłonach wydarzenia. Kandydaci, którzy brali udział w zajęciach dydaktycznych, nawet okazjonalnych, lub w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez jednego lub kilku członków jury, nie będą dopuszczani do uczestnictwa w Konkursie.

Ennio Morricone będzie przewodniczącym jury. Utwory finalistów zostaną wykonane 9 grudnia 2018 w Pałacu Kwirynalskim przez zespół Accademia Nazionale di Santa Cecilia Ensemble 900 pod dyrekcją Sary Caneva; koncert uwzględnia transmisję na żywo. Po koncercie nastąpi ogłoszenie wyników Konkursu.

Termin składania partytur upływa 20 października 2018 roku. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony http://www.concorsonovaro.it 

Zwycięzca konkursu otrzyma Nagrodę Novaro, która obejmuje publikację kompozycji przez wydawnictwo Sonzogno oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 euro (brutto). Ponadto przez jury zostanie przyznana nagroda specjalna „Goffredo Mameli” (2 000 euro brutto). Dwóch finalistów (innych niż laureat Nagrody Novaro) otrzyma zwrot kosztów w wysokości 500 euro za udział w ostatnim wydarzeniu.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.concorsonovaro.it 


Kontakt:

Associazione Mendelssohn

c/o Studio Scoz

via Abamonti 1

20129 Milano (MI) Italy

www.associazionemendelssohn.it 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.