Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

I Konkurs dla Młodych Kompozytorów „Neofonia” – Poznań 2018


Organizator:  Koło Artystyczno-Naukowe Studentów Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego

Akademia Muzyczna w Poznaniu ogłasza Konkurs dla Młodych Kompozytorów „Neofonia”, organizowany w ramach popularnej Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej „Neofonia”.

Zainteresowani uczniowie będę mieli okazję zmierzyć się z trudną sztuką kompozytorską. Przedmiotem konkursu jest utwór kameralny na zespół od 2 do 5 wykonawców, spośród zaproponowanych: flet, klarnet, puzon, perkusja, fortepian, skrzypce, altówka, kontrabas. Czas trwania zgłoszonego utworu musi się mieścić w zakresie od 5 do 7 minut.

Najlepsze z nadesłanych prac wyłonione przez specjalnie powołane do tego celu jury (pod przewodnictwem prof. Lidii Zielińskiej) zostaną wykonane przez studentów poznańskiej Akademii Muzycznej w czasie jednego z koncertów w czasie trwania „Neofonii”. Spotkanie to będzie okazją do wysłuchania własnych dzieł w profesjonalnym wykonaniu (i na obsady wykonawcze niedostępne na co dzień młodym kompozytorom) oraz poznania twórczości innych młodych kompozytorów. Ponadto dla laureatów konkursu przewidziane są również inne elementy o charakterze edukacyjnym – możliwość konsultacji indywidualnej z jurorami konkursu, oraz uczestnictwo w warsztatach.

Wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać partyturę i głosy utworu do dnia 31 października 2018 roku.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://amuz.edu.pl


Kontakt:

kolo-an@wp.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.