Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

V Konkurs Kompozytorski dla Młodzieży „Moja (mi)nuta” – Łódź 2018


Organizator:  Akademia Muzyczna w Łodzi

Akademia Muzyczna w Łodzi organizuje kolejną edycję Konkursu Kompozytorskiego dla Młodzieży „Moja (mi)nuta”. Katedra Kompozycji zaprasza do udziału uczniów średnich szkół muzycznych w Polsce.

Przedmiotem konkursu jest utwór solowy lub kameralny na minimum dwa, maksimum pięć instrumentów, wybranych spośród następujących: flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, waltornia, trąbka, puzon, perkusja (jeden wykonawca), fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas. Dodatkowo dozwolone jest użycie partii „taśmy” w formie rejestracji na płycie CD. Czas trwania utworu powinien wynosić od 3 do 8 minut.

Konkurs będzie się składać z dwóch etapów. W pierwszym etapie, spośród nadesłanych prac, Jury wyłoni kompozycje, które zostaną wykonane podczas koncertu finałowego (etap drugi). Wykonanie wybranych utworów odbędzie się w maju 2019 roku podczas 74. sesji „Musica Moderna” w Akademii Muzycznej w Łodzi. Po koncercie Jury podejmie decyzje o przyznaniu nagród. W skład Jury wejdą pedagodzy kompozycji, wykładający w łódzkiej Uczelni. Sekretarzem Konkursu jest dr hab. Artur Zagajewski.

Dla zwycięzców organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody: specjalne konsultacje z pedagogami kompozycji oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 stycznia 2019 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni w zakładce Wydarzenia.


Kontakt:

arturzagajewski@interia.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.