Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

VI Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Grażyny Bacewicz – 2019


Organizator:  Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Filharmonia Łódzką im. Artura Rubinsteina

AM LodzKatedra Kompozycji Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Filharmonia Łódzką im. Artura Rubinsteina zapraszają do udziału w VI Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Grażyny Bacewicz.

Przedmiotem najbliższego Konkursu Kompozytorskiego jest utwór na orkiestrę symfoniczną lub na organy i orkiestrę symfoniczną. Partytury należy nadsyłać do 20 sierpnia 2019 roku.

W skład jury tegorocznego konkursu wchodzą: Zygmunt Krauze (Polska) – przewodniczący, Paweł Przytocki (Polska), Dan Dediu (Rumunia) oraz Joel Hoffman (Stany Zjednoczone). Jury przyzna trzy nagrody. I nagroda – w wysokości 21.750 PLN, II nagroda – 13.050 PLN, III nagroda – 8.750 PLN.

Koncert laureatów I i II nagrody odbędzie się 29 listopada 2019 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wykonanie utworu, który otrzyma III nagrodę, odbędzie się w ramach sesji Musica Moderna, organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi.

Konkurs organizowany jest przez Katedrę Kompozycji Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina i odbywa się co trzy lata. Do 2009 roku jego adresatami byli studenci i absolwenci polskich akademii muzycznych i odpowiednich uczelni zagranicznych, których wiek nie przekraczał 35 lat. Począwszy od IV edycji, do Konkursu mogą przystąpić kompozytorzy wszystkich narodowości bez ograniczenia wieku.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/6-miedzynarodowy-konkurs-kompozytorski-im-grazyny-bacewicz 


Kontakt:

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

ul. Gdańska 32

90-716 Łódź

maciej.kabza@amuz.lodz.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.