Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

I Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Fala dźwięku” – Łódz, 14 IV 2019


Organizator:  Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Stowarzyszenie Chórzystek Kameralnego Żeńskiego Chóru Rebelove

Am LodzAkademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Stowarzyszenie Chórzystek Kameralnego Żeńskiego Chóru Rebelove, zapraszają na pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Fala Dźwięku. Konkurs odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia 2019 roku.

Konkurs skierowany jest do amatorskich zespołów żeńskich, męskich i mieszanych. Celem jest inspirowanie zespołów i chórmistrzów do wykonywania nowych dzieł chóralnych. w programie konkursowym mile widziany jest utwór będący prawykonaniem kompozycji polskiego współczesnego twórcy.

W konkursie mogą wziąć udział amatorskie chóry żeńskie, męskie lub mieszane z Polski i z zagranicy, w których skład wchodzi minimum 12 osób. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i statuetki, a dla wszystkich chórów i dyrygentów biorących udział w konkursie przygotowane będą dyplomy uczestnictwa. Ponadto chóry biorące udział w konkursie będą miały możliwość występu podczas koncertów towarzyszących konkursowi.

Jednym z podstawowych celów konkursu jest popularyzacja dzieł współcześnie żyjących polskich kompozytorów, w tym w szczególny sposób – utworów łódzkiego środowiska kompozytorskiego, oraz zainspirowanie młodych twórców do tworzenia muzyki chóralnej. Konkurs organizowany jest z myślą o wpłynięciu na rozwój chóralistyki polskiej zarówno w aspekcie wykonawczym, jak i dydaktycznym w zakresie przygotowywania i wykonywania partytur chóralnych muzyki nowej. W ramach pierwszej edycji „Fali dźwięku” odbędzie się także konkurs dla dyrygentów „Steruj falą”.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową można znaleźć na stronie www.faladzwieku.pl 


Kontakt:

Maria Hubluk-Kaszuba

tel. +48 793 584 575

e-mail: hubluk.kaszuba@amuz.lodz.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.