Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

V Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego – Sopot 2019


Organizator:  Festiwal Muzyczny Sopot Classic

SopotDyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic Wojciech Rajski ogłasza V Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. Ostateczny termin składania prac to 6 maja 2019.

Jednym z szczególnych punktów programu Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic jest Konkurs kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. Konkurs odbywają się co dwa lata, a idea jego stworzenia dla młodych kompozytorów znalazła poparcie profesora Krzysztofa Pendereckiego. To powodujące duże zainteresowanie i poruszenie w środowisku kompozytorskim wydarzenie jest rezultatem inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Konkurs skierowany jest do kompozytorów mających obywatelstwo polskie, zamieszkałych na terytorium całego świata oraz dla kompozytorów innych narodowości zameldowanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, urodzonych nie wcześniej niż 6 maja 1984 roku. Przedsięwzięcie daje szansę na to, aby twórczość młodych talentów została zaprezentowana licznemu gronu odbiorców. Gala finałowa oraz wykonanie utworu laureata odbędzie się podczas Festiwalu Muzycznego Sopot Classic 2019.

Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu na orkiestrę smyczkową o następującej maksymalnej obsadzie wykonawczej: 6-5-4-3-1. Dopuszcza się użycie jednego instrumentu solowego, ale nie dopuszcza się użycia taśmy lub live electronic. Czas trwania Utworu powinien mieścić się w granicach 10–15 minut. Kompozycje oceniane są przez Jury powołane przez Organizatora Konkursu.

Regulamin dostępny jest na stronie http://sopotclassic.pl/konkurs-kompozytorski/ 


Kontakt:

ul. Kościuszki 61

81-703 Sopot

konkurs@sopotclassic.pl

 

 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.