Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej – Bielsko-Biała, 18 V 2019


Organizator:  Bielskie Studio Piosenki Katarzyna Pieron

Bielskie Studio Piosenki zaprasza do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej.

Jest to impreza skierowana do dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Idea festiwalu powstała się z faktu, że to właśnie w Bielsku-Białej narodziły się takie postacie, jak Bolek i Lolek, czy Reksio. Chcąc utrzymać bajkową tradycję miasta, rok temu została zorganizowana pierwsza edycja Festiwalu, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Organizatorzy pragną zaprosić do udziału w tegorocznej odsłonie Festiwalu jak najwięcej wokalistów z całej Polski. Celem konkursu jest promocja młodych talentów dziecięcych i młodzieżowych, prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów, zespołów oraz instruktorów, a także promowanie kultury i twórczości artystycznej w zakresie muzyki. Przedmiotem konkursu jest wykonanie dwóch utworów muzycznych pochodzących z bajki lub filmu animowanego.

Muzyczne nagrody zostaną przyznane w jednej z pięciu kategorii (jeden uczestnik może wystartować w swojej kategorii wiekowej i w kategoriach grupowych):

kategoria I – soliści 6-10 lat;

kategoria II – soliści 11-15 lat;

kategoria III – soliści 16+;

kategoria IV – zespoły do 14 lat;

kategoria V – zespoły od 15 lat.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lutego 2019 roku. Eliminacje odbędą się 6 i 7 kwietnia 2019 w Bielsku-Białej. Do finału przejdzie 7 uczestników z każdej kategorii. Wyniki eliminacji zostaną podane najpóźniej 31 kwietnia. Ostateczne starcie odbędzie się 18 maja 2019 w Klubie Klimat (galeria Sfera) w Bielsku-Białej. Sześcioosobowe jury zdecyduje, kto dostanie nagrodę.

Nie zabraknie też atrakcji dodatkowych. Śpiewający uczestnicy i ich osoby towarzyszące zostaną zaproszone do Bielskiego Studia Piosenki, gdzie specjaliści poprowadzą warsztaty wokalne. Na terenie Festiwalu zostanie stworzona strefa animacyjna. Ponownie zorganizowane będą Bielskie Targi Rodzica.

Regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej: http://festiwalpiosenkibajkowej.pl/ 


Kontakt:

Telefon: 505 308 011

Adres email: konkurs@studiopiosenki.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.