Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

VI Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim – Wejherowo 2019


Organizator:  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza kompozytorów do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim.

Celem Konkursu jest promocja języka kaszubskiego poprzez upowszechnianie śpiewu chóralnego i popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych muzyki chóralnej, w tym w języku kaszubskim.

Komisja oceniająca powołana przez Organizatora będzie brała pod uwagę oryginalne, nigdy wcześniej w żadnej formie nieprezentowane, wykonywane publicznie oraz nagradzane na innym konkursie kompozycje – zgłoszone przez ich autorów. Oceniane będą kompozycje przeznaczone na 4-6 głosowy chór mieszany lub 3-4 głosowy chór jednorodny a cappella (z możliwością divisi głosów) do wskazanego przez Organizatora tekstu w języku kaszubskim.

Termin nadsyłania prac upływa 26 marca 2019 roku.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe. Przewidywana nagroda główna w konkursie wyniesie 2 000 zł brutto. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 kwietnia 2019 roku w kościele św. Wojciecha w Kielnie podczas XIII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie.

Regulamin, karta zgłoszenia, tekst utworu oraz nagranie prawidłowej wymowy kaszubskiej znajduje się na stronie

http://www.muzeum.wejherowo.pl/d/aktualnosci/komunikaty/vi-ogolnopolski-konkurs-kompozytorski-na-choralny-utwor-pasyjny-do-tekstu-w-jezyku-kaszubskim-zapras/?cat=6 


Kontakt:

Aleksandra Janus

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

tel. (58) 672 29-56

e-mail: dm@muzeum.wejherowo.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.