Polmic - FB

kalendarium kursów (X)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

XIII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej Warszawa, 29 czerwca – 6 lipca 2019


Organizator:  ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, Fundacja Bednarska

Tygodniowy intensywny kurs muzyki dawnej to idealna okazja do poznania bogactwa praktyki muzycznej dawnych wieków i wykorzystania jej później w codziennej pracy. Oprócz zajęć związanych z interpretacją utworów i sposobami nauczania, kursy oferują wiele warsztatów uzupełniających. Ich tematyka uzupełnia program nauczania szkół muzycznych i daje możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w praktyce. Rekrutacja na 13. edycję LKMMD ruszyła, warto więc już teraz wysłać zgłoszenie. Ilość miejsc w klasach jest ograniczona!

Do wzięcia udziału w XIII LKMMD zaproszeni są wszyscy zainteresowani historycznym wykonawstwem, w szczególności muzycy, wokaliści, chórmistrzowie oraz tancerze wszystkich szczebli edukacji i poziomów zaawansowania. Oferta dostosowana jest dla uczniów, studentów i absolwentów oraz nauczycieli szkolnictwa muzycznego. W czasie zajęć uczestnicy mogą grać zarówno na instrumentach współczesnych jak i historycznych.

W ramach profilu instrumentalnego międzynarodowe grono wybitnych pedagogów prowadzi zajęcia z instrumentu głównego oraz szereg zajęć dotyczących stylowego wykonywania muzyki dawnej. Zajęcia śpiewu solowego, muzyki ensemblowej i chorału gregoriańskiego dla wokalistów, zespołów wokalnych i chórmistrzów poprowadzi dr Agnieszka Budzińska-Bennett. Tancerzom i rytmikom dedykowane są lekcje i seminarium metodyczne prowadzone przez Romanę Agnel i Dariusza Brojka (Cracovia Danza). Warsztaty uzupełniające obejmują zajęcia improwizacji, kurs kompozycji, kurs strojenia klawesynu, techniki radzenia sobie ze stresem, treningi pamięci i inne.

W ramach kursów odbywają się również otwarte wykłady i dyskusje na ważne i aktualne tematy w dziedzinie muzyki dawnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Centrum Edukacji Artystycznej. Kursy rekomendowane przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Szczegóły i zapisy na www.muzykadawna.org 


Kontakt:

infomuzykadawna@gmail.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.