Polmic - FB

kalendarium konkursów (W)

C E F I K M N O S T V W X Z

Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition - Warszawa, 23–27 X 2019


Organizator:  Stowarzyszenie Warsaw Wind Music

Stowarzyszenie Warsaw Wind Music ogłasza I edycję międzynarodowego konkursu dla dyrygentów orkiestr dętych Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition.

Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition odbędzie się w Warszawie. Jest to drugi tego typu konkurs w Europie. Jego realizacja wiąże się z coraz większą liczbą absolwentów specjalności „Dyrygentura orkiestr dętych” akademii muzycznych w całej Europie i na świecie. Konkurs ma charakter otwarty – zaadresowany jest dla wszystkich dyrygentów orkiestr dętych bez ograniczeń wiekowych.

Konkurs odbywać się będzie w dniach 23–27 października 2019 roku. Dyrygenci poprowadzą renomowane warszawskie orkiestry dęte. W repertuarze konkursowym znalazły się utwory takich polskich kompozytorów, jak Stanisław Moniuszko, Tomasz Dudziński i Artur Słotwiński. Uczestnicy będą oceniani przez profesjonalne jury, którego przewodniczącym jest prof. dr hab. Szymon Kawalla – Dziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej http://wwecc.warsawwindmusic.pl/ 


Kontakt:

Stowarzyszenie Warsaw Wind Music

ul. Nowogrodzka 31

00-511 Warszawa

wwecc@warsawwindmusic.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.