Polmic - FB

kalendarium konkursów (T)

C E F I K M N O S T V W X Z

Transatlantyk Instant Composition Contest™ – Łódź, 12–19 VII 2019


Organizator:  Fundacja Transatlantyk Festival

W ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk odbędzie się konkurs, podczas którego młodzi kompozytorzy sprawdzą swoje siły, wyobraźnię i umiejętności w działaniu na styku filmu i muzyki: Transatlantyk Instant Composition Contest™. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 lipca 2019.

Transatlantyk Instant Composition Contest™ to jedyny na świecie konkurs kompozycji natychmiastowej, wymagający od uczestników nie tylko spontanicznego zaprezentowania muzycznej interpretacji formy wizualnej, zderzenia swojej twórczości z obrazem i reakcją widzów, ale także niezwykłej wyobraźni muzycznej oraz opanowania i biegłości technicznej.

Konkurs składa się z dwóch części. W ramach pierwszego etapu, do którego przystąpić może każda zgłoszona osoba, uczestnicy oglądają wybrany dla nich krótki materiał filmowy, po czym na oczach jury i publiczności tworzą spójną z nim kompozycję. Formy wizualne, do których układają muzykę, poznają dopiero podczas przesłuchań. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 10 wybranych przez jury pianistów. W finale, podobnie jak w pierwszym etapie, wykonują oni improwizowany i połączony z obrazem utwór fortepianowy. Autorem tego niebywałego przedsięwzięcia jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek - Dyrektor Transatlantyk Festivalu.

Tegoroczny Transatlantyk Instant Composition Contest™ odbędzie się w dniu 18 lipca w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Każda łodzianka i każdy łodzianin, a także goście Festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju konkursie muzyki improwizowanej tworzonej do filmu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nadchodząca edycja Konkursu wzbogacona będzie o warsztaty dla młodych kompozytorów, współorganizowane wraz z instytucją Film New Europe.

W tym roku laureat konkursu ICC otrzyma tytuł Transatlantyk Instant Composer 2019 oraz nagrodę w wysokości 10 000 zł. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 7500 zł, a trzeciego 5000 zł. Nagrody Transatlantyk Instant Composition Contest™ wręczone zostaną 19 lipca podczas uroczystej Gali Zamknięcia Festiwalu.

Regulamin dostępny jest na stronie http://www.transatlantyk.org/pl/film/ogloszenia/transatlantyk-instant-composition-contest-1 


Kontakt:

Fundacja Transatlantyk

Festival Plac Wolności 5

91-415 Łódź

competition@transatlantyk.org 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.