Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

I Międzynarodowe Dni Improwizacji Organowej w Warszawie - 3-5 XI 2019, Warszawa


Organizator:  Katedra Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

UMFCKatedra Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza do udziału w I Międzynarodowych Dniach Improwizacji Organowej w Warszawie, które odbędą się w dniach 3-5 listopada 2019 roku.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert improwizacji organowej, międzynarodowa konferencja naukowa oraz kurs mistrzowski. Jest to wydarzenie unikatowe nie tylko na mapie kulturowej Warszawy, ale także całego kraju. Kompleksowość spojrzenia na badane zagadnienie pozwala zdobyć niezwykle szeroką optykę, a znamienici i doświadczeni Goście przedstawią swoje doświadczenia w omawianej materii.

Celem wydarzenia jest popularyzacja tego ciągle niszowego sposobu tworzenia artystycznych kreacji muzycznych oraz próba badawczej analizy poprzez symbiozę nauki i sztuki. Kompleksowość optyki wydarzenia jawi się odbiorcy w trzech warstwach:

1) artystycznej - uroczysty koncert improwizacji organowej

2) naukowej - konferencja poświęcona zagadnieniom improwizacji organowej oraz akompaniamentu liturgicznego

3) dydaktycznej - warsztaty improwizacji organowej.

Koncert improwizacji organowej w wykonaniu prof. Wolfganga Seifena (UdK-Berlin/Niemcy) odbędzie się 3 listopada 2019 r. o godz. 19:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Wśród Prelegentów konferencji naukowej organizowanej 4 listopada w Gmachu Głównym UMFC znajdą się: prof. Wolfgang Seifen (UdK-Berlin/Niemcy), Karol Mossakowski (Profesor Musikene-San Sebastian/Hiszpania), dr hab. Tomasz Orlow (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Michał Dąbrowski (UMFC Warszawa), mgr Jarosław Ciechacki (AM Bydgoszcz).

Otwarty kurs improwizacji organowej w dniu 5 listopada zostanie poprowadzony przez Karola Mossakowskiego w Gmachu Głównym UMFC.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

ZOBACZ: wydarzenie na FB

Kontakt:

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.