Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

III Konkurs Pianistyczny "Piano e Forte" – Wieliczka, 6 marca 2020


Organizator:  Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce


W dniu 6 marca 2020 roku Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce organizuje III Konkurs Pianistyczny "Piano e Forte" 2020 dla Uczniów wszystkich klas Fortepianu Szkół Muzycznych I i II stopnia. Celem Konkursu jest inspirowanie młodych pianistów do pogłębiania wiedzy z zakresu historii instrumentu, zwiększanie świadomości dotyczącej praktyk wykonawczych różnorodnego repertuaru na fortepianach współczesnych i historycznych, a także poznawanie nurtów interpretacyjnych oraz literatury fortepianowej różnych epok.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech częściach:
I - teoretycznej - 10 pytań testowych
II - słuchowej - 3 utwory do rozpoznania
III - praktycznej - 2 zadania z praktyk oraz jeden dowolnie wybrany utwór z zapowiedzią do wykonania

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem III Konkursu Panistycznego "Piano e Forte" 2020 w Wieliczce.
W zakładce Materiały znajdują się pytania i odpowiedzi do części teoretycznej dla każdej kategorii, lista utworów do części słuchowej oraz zadania z praktyk wykonawczych do części praktycznej. Podczas przesłuchań można wykonywać dzieła fortepianowe wszystkich epok zgodne z podstawą programową dla Szkół Muzycznych I i II stopnia oraz OSM.

W części słuchowej prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieła fortepianowe następujących kompozytorów:
Johanna Sebastiana Bacha w 335. rocznicę urodzin i 270. rocznicę śmierci kompozytora,
Ludwiga van Beethovena w 250. rocznicę urodzin kompozytora,
Fryderyka Chopina w 210. rocznicę urodzin kompozytora,
Roberta Schumanna w 210. rocznicę urodzin kompozytora.

Udział w Konkursie "Piano e Forte" jest bezpłatny. Zgłoszenia Uczniów do udziału w Konkursie należy przesyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego do dnia 14 lutego 2020 roku.

Organizatorzy zachęcają także do udziału w Warsztatach dotyczących historii oraz budowy fortepianu i klawesynu, które odbędą się w Auli ZSM w Wieliczce (ul. Dembowskiego 2) w dniu 28 lutego 2020 r. o godz. 16. Warsztaty są adresowane do Nauczycieli oraz Uczniów klas Fortepianu Głównego, Dodatkowego i Obowiązkowego, a także wszystkich zainteresowanych. Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w Warsztatach.


Kontakt:

http://www.pianoeforte.pl/

http://www.facebook.com/pianoefortefestival

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.