Polmic - FB

kalendarium kursów (B)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Bacewicz International Summer Music Academy – Łódź, 2–8 VIII 2020


Organizator:  Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Stretto Music Foundation

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to kursy mistrzowskie przeznaczone dla muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu gry na fortepianie. Kursy odbędą się między 2 a 8 sierpnia 2020 roku w budynkach Akademii Muzycznej w Łodzi.

W tym roku swoim doświadczeniem podzielą się ponownie najwybitniejsi pianiści z prestiżowych uczelni muzycznych. Będą to profesorowie: Michel Béroff (profesor ostatniego zwycięzcy XVII Konkursu Chopinowskiego Seong-Jin Cho) i Claudio Martinez Mehner oraz artyści młodego pokolenia: Alexej Gorlatch i Ilya Maximov. W ramach BISMA zaplanowano również kilka koncertów uczestników transmitowanych na żywo w Internecie.

Kursy, którym patronuje kompozytorka, zwieńczy koncert galowy, podczas którego zostanie wręczona Międzynarodowa Nagroda Grażyny Bacewicz dla najlepszego uczestnika o wartości 1000 euro.

Termin składania zgłoszeń upływa 1 czerwca 2020 roku. Opłata wpisowa wynosi 50 € (uczestnicy z Polski są zwolnieni z opłaty wpisowej). Koszt udziału w kursie – 520 €, w tym:

  • 4 lekcje (dwie z wybranym profesorem: Michelem Béroffem lub Claudio Martinezem Mehnerem oraz po jednej z Alexejem Gorlatchem i Ilyą Maximovem)
  • zakwaterowanie
  • publiczne koncerty
  • doskonałe zaplecze do ćwiczenia
  • bezpłatny wstęp na wszystkie zajęcia organizowane przez BISMA
Dyrektorem BISMA jest polska pianistka Julia Kociuban.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie Akademii – www.bisma.pl 


Kontakt:

www.bisma.pl 

info@bisma.pl 

https://www.facebook.com/bismalodz 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.