Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

I Międzynarodowy Intensywny Kurs Fletowy


Organizator:  Stowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej

kStowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej ogłasza nabór na I Międzynarodowy Intensywny Kurs Fletowy, który odbędzie się w Ostromecku pod Bydgoszczą w dniach 2–7 sierpnia 2020.

W Kujawko-Pomorskim bardzo rzadko organizowane są kursy mistrzowskie, dlatego Stowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej podjęło wyzwanie i wyszło na przeciw uzdolnionym dzieciom i młodzieży, które przez epidemię zostały pozbawione lekcji z profesorami, możliwości swobodnego ćwiczenia, straciły motywację i kierunek działania.

Oferta kursu skierowana jest dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, studentów Akademii Muzycznych polskich i zagranicznych oraz pedagogów, którym zależy na poszerzaniu umiejętności w nauczaniu. Kurs przewiduje organizację 6 lekcji indywidualnych, 4 lekcji grupowych, wykładów z psychologiem muzyki, koncertów pedagogów i uczestników oraz lekcji z pianistą – Anną Jurgawką (wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, również nauczycielki PZSM w Bydgoszczy). Organizatorzy zaplanowali bardzo intensywny przebieg kursu.

Do prowadzenia Kursu zostali zaproszeni znani pedagodzy: Maria Peradzyńska-Filip (wykładowca UMFC w Warszawie i nauczyciel w ZPSM nr 4 w Warszawie), Berten D`Hollander (światowej sławy flecista i pedagog, profesor LUCA School w Belgii) i Daniel Rybicki (solista, pierwszy flecista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, nauczyciel PZSM w Bydgoszczy).

Kurs zorganizowany zostanie w urokliwym Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku, który dysponuje bazą hotelową, restauracją oraz salami koncertowymi. Finansowo wydarzenie wsparła Fundacja Tomasza Gałka PERSPEKTYWY. Organizatorzy kursów dołożą wszelkich starań by bezpieczeństwo zdrowotne uczestników było na jak najwyższym poziomie i zgodne z istniejącymi w tym czasie obostrzeniami.

POBIERZ: Regulamin Kursu

                  Karta zgłoszeniowa

Strona kursu https://www.facebook.com/kursfletowy/ 


Kontakt:

Stowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej

ul. Andrzeja Szwalbego 6

85-080 Bydgoszcz

kursfletowy@wp.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.