Polmic - FB

kalendarium kursów ()

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

VIII International Lutosławski Youth Orchestra – 2–12 VIII 2020


Organizator:  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Zupełnie nowa ósma edycja warsztatów International Lutosławski Youth Orchestra online odbędzie się w dniach 2–12 sierpnia 2020 roku. Nie spotkamy się w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie, ale będziemy gośćmi w domach uczestników projektu. Rekrutacja potrwa do 28 czerwca.

Ósma edycja projektu jest współfinansowana przez rządy Republiki Czeskiej, Węgier, Polski i Słowacji poprzez granty wyszehradzkie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją Funduszu jest opracowywanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Muzyków, którzy wejdą w skład tegorocznej International Lutosławski Youth Orchestra, czekają dwa tygodnie intensywnej pracy. Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach online z tutorami, warsztatach online z zakresu Techniki Alexandra oraz będą mogli zaczerpnąć wskazówek do samodzielnego przygotowania nagrania audio-wideo. Wszystko to aby pomimo sytuacji, która spotkała nas wszystkich, umożliwić młodym muzykom przygotowanie wspólnego wykonania jednej z części IX Symfonii Ludwika van Beethovena z okazji obchodów 250. rocznicy urodzin tego wielkiego kompozytora. Oprócz tego uczestnicy projektu będą mieli okazje pracować nad formami kameralnymi patrona projektu Witolda Lutosławskiego oraz jednego z najwybitniejszych przedstawicieli kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej – Beli Bartoka.

Podsumowaniem projektu ILYO 2020 będzie wspólne przygotowanie nagrania audio-wideo wszystkich tych kompozycji. Wielki finał odbędzie się w dniach 28–30 sierpnia.

Regulamin i formularz rekrutacyjny dostępne są na https://ilyo.filharmonia.szczecin.pl/ 


Kontakt:

info@ilyo.filharmonia.szczecin.pl 

Koordynatorzy Projektu:

Matylda Grączewska - matylda.graczewska@filharmonia.szczecin.pl 

Agata Adamowicz - a.adamowicz@filharmonia.szczecin.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.