Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

III Polish Rising Music Stars Workshops Online – 27 VI – 4 VII 2020


Organizator:  Fundacja Ars Sine Qua Non

Polish RisingW dniach 27 czerwca – 4 lipca 2020 roku odbędzie się III Polish Rising Music Stars Workshops and Competition Online – autorski projekt dr. Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku), polegający na organizacji warsztatów online one-to-one, przeprowadzanych przez prominentnych krajowych oraz zagranicznych profesorów dla najwybitniejszych polskich uczniów, studentów i absolwentów.

Coroczne wydarzenie jest tworzone w ramach kampanii społecznej Save the Music, której dr Krzysztof Komendarek-Tymendorf jest ambasadorem. W koncepcję Save the Music wpisują się cele programu Polish Rising Music Stars, który promuje najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia i w swoim założeniu ma stać się platformą umożliwiającą zaistnienie w świadomości melomanów oraz agentów koncertowych wschodzących gwiazd polskiej muzyki klasycznej. Ważnym elementem wydarzenia jest zaprezentowanie swoich umiejętności podczas konkursu i koncertu finałowego.

Rejestracja pretendentów odbywa się online, uczestnictwo jest nieodpłatne. Uczestnicy III edycji programu zostaną wyłonieni przez wykładowców w trzech specjalnościach: skrzypce, altówka, wiolonczela na podstawie przesłanych materiałów audio i video. Termin zgłoszeń upływa 25 czerwca 2020 o godz. 23.59.

Warsztaty poprowadzą dr Agata Szymczewska i Elena Denisova (skrzypce), dr Krzysztof Komendarek-Tymendorf, prof. zw. dr hab. Irena Albrecht i György Gulyás Nagy (altówka), prof. Tilmann Wick i dr hab. Anna Wróbel (wiolonczela). Ponadto odbędą się zajęcia poświęcone kameralistyce (Arnaud Śmigiel-Kaminski i dr hab. Anna Wróbel), analizie i interpretacji notacji kompozytorskiej w przygotowywanych utworach (dr hab. Marek Czerniewicz), przygotowaniu fizycznemu i mentalnemu do praktyki muzycznej (Jadwiga Śmieszchalska) oraz autoprezentacji w mediach (dr Marlena Wieczorek).

Każdy wykładowca przyjmie do swojej klasy maksymalnie 7 uczestników. Podczas tygodnia warsztatów uczestnicy odbędą 5 nieodpłatnych lekcji indywidualnych po 45 minut w formie warsztatów online one-to-one z pedagogiem poprzez komunikatory Skype, Teams lub WhatsApp.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Rekrutacja na http://www.polishrisingmusicstars.pl/ 


Kontakt:

Emilia Miechowicz

Tel.: +48 667 938 380

emilia.miechowicz@gmail.com 

Fundacja Ars Sine Qua Non

management@arssinequanon.com 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.