Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

II Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski New Classics 2020


Organizator:  Konserwatorium Moskiewskie im. PIotra Czajkowskiego

Konserwatorium Moskiewskie zaprasza do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim New Classics 2020.

Konkurs przeznaczony jest dla kompozytorów, którzy w dniu jego otwarcia nie ukończyli 35 lat. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:

  • współczesna muzyka poważna;
  • współczesna muzyka popularna.

Przedmiotem Konkursu są kompozycje instrumentalne na dowolny skład, lecz w ramach określonych w Regulaminie: od 3 do 18 wykonawców w kategorii „Współczesna muzyka poważna” i od 3 do 30 w kategorii „Współczesna muzyka popularna”.

Konkurs składa się z etapu eliminacji i dwóch etapów głównych. Konkurs odbędzie się online i anonimowo (każda partytura otrzyma indywidualny numer identyfikacyjny).

Termin nadsyłania utworów upływa 31 sierpnia 2020 roku.

Pula nagród Konkursu wynosi 1 000 000 rubli (ponad 12 000 EUR).

Kompozycje laureatów Konkursu zostaną wykonane podczas gali finałowej 15 listopada 2020 roku w Sali Rachmaninowa Konserwatorium Moskiewskiego.

Udział w Konkursie New Classics nie wymaga wniesienia opłaty wpisowej.

Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski New Classics odbył się w 2018 roku. Do konkursu zgłoszono wówczas 823 utwory z 35 krajów.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie https://newclassicscompetition.art/ 


Kontakt:

Department for Festivals, Competitions and Special Events of Tchaikovsky Moscow State Conservatory’s, Center for Coordinating Artistic Projects

13/6 Bolshaya Nikitskaya Street, Bld. 1

Moscow, 125009

Russia

info@newclassicscompetition.art 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.