Polmic - FB

kalendarium konkursów (K)

C E F I K M N O S T V W X Z

Konkurs kompozytorski „Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0” 2020


Organizator:  Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Konglomerat Kompozytorski M4

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz Konglomerat Kompozytorski M4 ogłaszają Konkurs kompozytorski „Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0”. Konkurs wpisany jest w szerszy kontekst Festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu, powracającego po czterdziestu latach do Stalowej Woli.

Pięć dotychczasowych edycji festiwalu MMMM (1975–1980) zrodziło się z inicjatywy Krzysztofa Droby – teoretyka muzyki i krytyka muzycznego. Niezmiennie ważną ich część stanowił konkurs promujący twórczość młodego pokolenia kompozytorów. Miał on na celu propagowanie edukacji kompozytorskiej i stworzenie miejsca spotkań dla młodych twórców. W tegorocznym konkursie Laureaci jego edycji z lat 70. – Aleksander Lasoń i Eugeniusz Knapik – zasiądą pośród członków Jury, a miasto ponownie otworzy swoje przestrzenie na głos młodych polskich twórców. W skład Jury Konkursu wejdą również Zygmunt Krauze, Ewa Strusińska i Paweł Siek (sekretarz).

Konkurs przeznaczony jest dla kompozytorów narodowości polskiej, urodzonych po 10 października 1985. Jego przedmiotem jest utwór na zespół kameralny od 4 do 11 wykonawców (z możliwym udziałem dyrygenta) o czasie trwania od 8 do 12 minut.

Kompozycje tegorocznych laureatów zostaną prawykonane w ramach koncertu finałowego Festiwalu MMMM w Stalowej Woli 28 listopada 2020 roku. Prawykonania w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury dokona Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Organizatorzy zapewniają rejestrację koncertu. Podczas koncertu finałowego nastąpi ogłoszenie wyników. Pula nagród w konkursie wynosi 20 000 zł. Przewidziana jest również Nagroda Specjalna Wydawnictwa Muzycznego Ars Musica – publikacja zwycięskiej kompozycji.

Zgłoszenia drogą elektroniczną należy nadsyłać do 10 października 2020. Każdy kompozytor może zgłosić więcej niż jedną partyturę, a udział w konkursie jest bezpłatny.

Regulamin konkursowy, formularz zgłoszeniowy oraz informacje na temat tegorocznej edycji Festiwalu MMMM dostępne są na stronie: http://mmmmfestiwal.pl/konkurs 


Kontakt:

konkurs@mmmmfestiwal.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.