Polmic - FB

kalendarium kursów (W)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

Warsztaty Muzyczne – Podkowa Leśna, 23–30 VIII 2020


Organizator:  Maria Stanienda

Warsztaty Muzyczne w Podkowie Leśnej, prowadzone przez skrzypków prof. Magdalenę Szczepanowską, mgr Magdalenę Specjał-Barbachowska, prof. Jana Staniendę, prof. Adama Wagnera i altowiolistkę prof. Ewę Guzowską, odbędą się w dniach 23–30 sierpnia 2020 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 sierpnia.

Długa izolacja i konieczność kształcenia młodych artystów tylko online dała nam się wszystkim we znaki w ostatnich miesiącach. Nie wiadomo też z jaką formą kształcenia spotkamy się w nadchodzącym roku szkolnym i akademickim. Stąd organizatorzy Kursów Muzycznych w Podkowie Leśnej wyszli ze spontaniczną inicjatywą zorganizowania warsztatów w przepięknym Mieście-Ogrodzie. Pragną wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i studentów stęsknionych za artystycznymi doznaniami płynącymi z żywego spotkania z muzyką zarówno podczas lekcji indywidualnych ze znakomitymi profesorami, a przede wszystkim na koncertach z publicznością. Świadomi zagrożenia jakie stanowi COVID-19, priorytetem będą dla organizatorów kwestie bezpieczeństwa i higieny.

Każdy czynny uczestnik warsztatów (skrzypce) będzie miał zapewnione 5 lekcji indywidualnych z profesorem, próby z pianistą oraz możliwość udziału w codziennych koncertach uczestników. Altowioliści mają zapewnione 3 lekcje indywidualne. Codzienne koncerty uczestników odbywać się będą w Pałacyku „Kasyno” w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej przy ul. Stanisława Lilpopa 18.

Pianistą współpracującym z uczestnikami warsztatów będzie Krzysztof Stanienda.

Uczestnicy warsztatów zostaną zakwaterowani na terenie Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna w pensjonatach Krzysin i Villa Podkowa oraz w innych miejscach noclegowych, w zależności od wybranego standardu, w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych. W przypadku dużej liczby uczestników przewidujemy możliwość zakwaterowania w pobliskich Otrębusach w mateczniku zespołu „Mazowsze" położonym w odległości 5 minut jazdy samochodem od centrum Podkowy Leśnej oraz w innych okolicznych miejscach noclegowych.

Dla uczestników z opłaconym wyżywieniem śniadania, obiady i kolacje będą podawane w miejscach noclegowych lub w restauracji „Alebosco” w centrum Podkowy.

Koncert finałowy odbędzie się 29 sierpnia w sobotę.

Wybór rodzaju udziału w warsztatach oraz szczegółowe koszty znajdują się w formularzu zgłoszeniowym dla skrzypków i altowiolistów. Istnieje możliwość dostosowania formy udziału w warsztatach poszczególnych uczestników wedle życzeń dotyczących liczby lekcji, długości pobytu czy miejsca bądź standardu zakwaterowania, w miarę możliwości organizatorów.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin i Formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://warsztatymuzyczne.edu.pl/ 


Kontakt:

Maria Stanienda

telefon: +48 509 902 077

email: staniendamaria@gmail.com 

Krzysztof Stanienda

telefon: +48 604 288 599

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.