Polmic - FB

kalendarium kursów (S)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Szczecin Classic Academy – 26 IV – 3 V 2021


Organizator:  Baltic Neopolis Orchestra

Szczecin ClassicBaltic Neopolis Orchestra oraz Miasto Szczecin zapraszają studentów oraz absolwentów europejskich uczelni artystycznych do udziału w kursach mistrzowskich, które odbędą się podczas festiwalu Szczecin Classic w dniach 26 kwietnia – 3 maja 2021 roku.

Szczecin Classic Academy to międzynarodowy kurs muzyczny, który przyjmując formułę zajęć w zakresie gry solowej i kameralnej ma na celu umożliwienie uczestnikom poznanie nowych metod doskonalenia umiejętności oraz wykorzystanie ich podczas publicznej prezentacji. Uczestnicy będą mieli możliwość przygotować i wykonać koncerty z pedagogami rozmaitych uczelni artystycznych Europy. Ponadto odbędą się wykłady, podczas których będzie można się dowiedzieć, jak się przygotować do przesłuchań, nagrać i wydać płytę, umiejętnie korzystać z platform internetowych, czy zdobywać środki na własną działalność artystyczną. Szczecin Classic Academy to projekt skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych, w tym instrumentalistów (grupa instrumentów smyczkowych) oraz dla istniejących zespołów kameralnych (składy dowolne). Na kurs mogą zgłaszać się osoby powyżej 16 roku życia.

Kurs Szczecin Classic Academy przewiduje ograniczoną liczbę indywidualnych miejsc w podziale na instrumenty: skrzypce – 14 osób, altówka – 10 osób, wiolonczela – 8 osób. Uczestnictwo w kursie obejmuje: 2 lekcje indywidualne, min. 2 lekcje w grupach kameralnych, min. 3 lekcje w orkiestrze kameralnej, wykonanie min. 2 koncertów z pedagogami, udział we wszystkich wykładach i zajęciach dodatkowych.

Na kurs należy aplikować do dnia 15 marca 2021 roku poprzez Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://szczecinclassic.pl/info/ 

Organizator informuje, że o kwalifikacji na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://szczecinclassic.pl/ 


Kontakt:

aplikuj@szczecinclassic.pl 

Biuro festiwalowe tel. +48 660 326 575

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.