Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

I Ogólnopolski konkurs kompozytorski na szkolną miniaturę 2021


Organizator:  Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile zapraszają do udziału w I Ogólnopolskim konkursie kompozytorskim na szkolną miniaturę uczniów szkół muzycznych II stopnia. Termin zgłoszeń upływa 20 maja 2021 roku.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły muzycznej II stopnia na terenie Polski. Wyklucza się uczestnictwo uczniów posiadających status studentów wyższych uczelni muzycznych.

Przedmiotem Konkursu jest utwór skomponowany w dowolnej stylistyce na skład od 2 do 4 wykonawców, wybrany spośród następujących instrumentów: skrzypce, altówka, wiolonczela, klarnet lub saksofon sopranowy/altowy, fortepian. Przewidywany czas trwania utworu: 4-7 minut. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwie prace.

Pierwszą, drugą i trzecią nagrodę w konkursie stanowią:

  • prawykonanie kompozycji podczas koncertu laureatów w wykonaniu instrumentalistów bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile;
  • rejestracja audio nagrodzonych utworów;
  • konsultacje kompozytorskie z wybranym przez laureata pedagogiem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Regulamin dostępny jest na stronie http://www.amuz.bydgoszcz.pl/konkurs/ 


Kontakt:

Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina

ul. Młodych 1

64-920 Piła

konkursy@amfn.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.