Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L M N O P S V W X Y Z

II Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Fletowy – Ostromecko, 20–27 II 2021


Organizator:  Stowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej

W dniach 20–27 lutego 2021 w Zespole Pałacowo Parkowym w Ostromecku odbędzie druga, zimowa edycja Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Fletowego.

Do prowadzenia klas mistrzowskich Stowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej zaprosiło czterech znanych pedagogów: dr hab. Agatę Igras z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Matveya Demina solistę Tonhalle Orchestra Zurich w Szwajcarii, prof. Bertena D`Hollander z LUCA School of Arts w Leuven w Belgii i Daniela Rybickiego solistę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej i nauczyciela PZSM w Bydgoszczy.

W kursie weźmie udział 18 czynnych uczestników, odbędą się 144 lekcje mistrzowskie, 54 lekcje indywidualne z pianistkami Anną Jurgawką i Kają Papierską, wykład Iwony Brosz, 6 lekcji grupowych, 4 koncerty pedagogów i uczestników.

Do Ostromecka zjadą się uczniowie i studenci z Bydgoszczy, Torunia, Warszawy, Częstochowy, Wieliczki, Wrocławia, Poznania, Kielc.

II Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Fletowy to wyjątkowe wydarzenie, które nabiera rozmachu, rozwija swoją formułę i wypełnia lukę mistrzowskich kursów organizowanych w naszym regionie. Zadanie od pierwszej edycji wspiera Fundacja Tomasza Gałka Perspektywy, Miasto Bydgoszcz, obecnie również Fundacja PZU. Inspiracją do stworzenia wyjątkowej koncepcji kursu są słynne masterclasses organizowane w Wielkiej Brytanii. Nasza oferta skierowana jest do uczniów i studentów Szkół i Akademii Muzycznych polskich i zagranicznych oraz pedagogów, którym zależy na poszerzaniu umiejętności w nauczaniu. Harmonogram obejmuje 8 lekcji mistrzowskich dla każdego uczestnika, 5 lekcji z pianistami, zajęcia grupowe, wykłady i koncerty. Zapewniamy zarówno pedagogom jak i kursantom bardzo aktywny i wymagający tydzień. Piękne wnętrza pałaców rozbrzmiewać będą muzyką fletową, dzięki współorganizatorowi, którym jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. A koncerty transmitowane będą na stronie kursu na Facebooku: https://www.facebook.com/kursymistrzowskie 


Kontakt:

kursfletowy@wp.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.