Polmic - FB

kalendarium kursów (I)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

International Lutosławski Youth Orchestra – Szczecin, 23–27 VIII 2021


Organizator:  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

International Lutosławski Youth Orchestra po raz dziewiąty otwiera drzwi Filharmonii w Szczecinie dla młodych muzyków z całej Europy. Rejestracja dla kandydatów, chcących wziąć udział w tygodniowych warsztatach i zagrać w symfonicznym koncercie pod koniec sierpnia w najpiękniejszym budynku Europy, potrwa do 30 czerwca 2021.

Dziewiąta edycja to kolejna, niebywała okazja dla młodych muzyków do zajęcia miejsca w orkiestrze prestiżowego, symfonicznego koncertu pod kierownictwem Rune Bergmanna – dyrektora artystycznego i dyrygenta Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Jak co roku, przygotowania do koncertu odbędą się pod okiem uznanych instrumentalistów i pedagogów podczas warsztatów dla każdej z sekcji instrumentalnych.

Idea projektu to stworzenie okazji dla aspirujących instrumentalistów do zaczerpnięcia inspiracji i szlifowania warsztatu u najlepszych muzyków Europy i zaprezentowania się w orkiestrze unikalnego przedsięwzięcia, inspirowanego twórczością Witolda Lutosławskiego. Co roku repertuar koncertu opiera się bowiem silnie na inspiracjach i dziełach słynnego polskiego kompozytora. Tego lata muzycy będą mogli spróbować swoich sił w następującym repertuarze: Essa Pekka Salonen Gambit, Witold Lutosławski Koncert wiolonczelowy i Claude Debussy La mer.

Wzięcie udziału w rekrutacji wiąże się z przesłaniem formularza zgłoszeniowego oraz nagrań video wskazanego przez Organizatorów repertuaru. Materiały nutowe udostępnione zostaną na stronie internetowej projektu na początku maja.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oczekuje europejskich talentów!

Formularz zgłoszeniowy wraz z Regulaminem dostępny jest na stronie internetowej projektu https://ilyo.filharmonia.szczecin.pl/ 


Kontakt:

Dorota Świszczewska d.swiszczewska@filharmonia.szczecin.pl  koordynator projektu

Mateusz Czarnowski m.czarnowski@filharmonia.szczecin.pl  koordynator projektu

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.