Polmic - FB

kalendarium kursów (L)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

Letnia Akademia 2021 „In medias res – przyjrzyjmy się temu dokładnie!“ – Großhennersdorf, 25 VII – 8 VIII 2021


Organizator:  Dom Trzech Kultur Parada w Niedamirowie, Hillersche Villa gGmbH, Łużycki Związek Górski w Radvancu

Letnia Akademia„Lanterna futuri” i projekt edukacyjny Festiwalu Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast „Kommen und Gehen” organizują specjalną edycję „Letniej Akademii”, poświęconą muzyce i teatrowi, która odbędzie się w dniach 25 lipca – 8 sierpnia 2021 w Großhennersdorf.

„Czy awatary będą śpiewać nasze piosenki w przyszłości? Czy roboty będą grać w teatrze? Czy Internet to „nowy” kosmos? Co to ma wspólnego z Golemem?” – na te pytania chcą znaleźć odpowiedź organizatorzy przedsięwzięcia. Golem to nazwa postaci z żydowskiej literatury i mistycyzmu, nieme stworzenie z gliny, często o ogromnych rozmiarach i sile, zdolne do wykonywania rozkazów. Uosabia jednocześnie ludzką lekkomyślność, arogancję i twórczą zarozumiałość, jak żadna inna postać w historii ludzkości. Żydowska legenda Golem z XVI wieku to synonim sztucznej inteligencji i klonowania. Nieprzypadkowo będzie ona jednym z wątków dyskusji poświęconej tradycjom, muzyce i mistycyzmowi żydowskiemu podczas „Letniej Akademii”: w tym roku zaplanowano obchody 1700 lat żydowskiego życia w Niemczech.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni polscy i niemieccy artyści: Ewa Galica (aktorka), Tadeusz Ratuszniak (reżyser), Viola Schmitzer (waltornistka), Jonas Urbat (tubista), Falk Schönfelder (pianista), Hans Narva (performer), Karine Bravo (artystka multimedialna), Friedrich Mittekill (artysta multimedialny), Nico Gubsch (artysta multimedialny). Wraz z uczestnikami będą szukać nowych połączeń między klasyką a popkulturą oraz tworzyć nową produkcję artystyczną.

Zgłoszenia udziału należy przesłać na adres mailowy wolicka@lanternafuturi.net  w terminie do 30 maja.

Szczegółowe informacje – na stronie https://www.lanternafuturi.net/pl/letnia-akademia-2021/#more-6711 


Kontakt:

Paula Wolicka

Tel. +49 15770283626

Tel. +49 35873 413 12

Mail: wolicka@lanternafuturi.net 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.