Polmic - FB

kalendarium konkursów (I)

C E F I K M N O S T V W X Z

II International Eduardas Balsys Young Composers Competition 2021


Organizator:  Public Enterprise “Ars&Sonoris”

Celem Konkursu dla Młodych Kompozytorów im. Eduardasa Balsysa jest zwiększenie popularności muzyki współczesnej, promocja twórczości młodych kompozytorów oraz międzynarodowa współpraca twórców, ocena i nagrodzenie najlepszych utworów muzycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 września 2021 o godz. 23.59 (GMT + 2).

Organizatorem konkursu jest „Ars & Sonoris”. Partnerami przedsięwzięcia są Litewski Związek Kompozytorów, Litewska Filharmonia Narodowa, Litewska Akademia Muzyczno-Teatralna, Sala Koncertowa w Kłajpedzie, Urząd Miasta Kłajpedy, Narodowe Radio i Telewizja Litwy, JSC „Tubinas International”. Z inicjatywy w roli ambasadorów Konkursu zaproszeni zostali polscy fleciści Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz.

W Konkursie mogą wziąć udział kompozytorzy ze wszystkich krajów i wszystkich narodowości. Przewidziano wyłonienie laureatów w dwóch grupach wiekowych: Juniorskiej (dla uczestników, którzy urodzili się po 20 listopada 1999 roku) i Głównej (dla uczestników, którzy urodzili się po 20 listopada 1985 roku). Konkurs jest anonimowy. Zgłaszając partyturę, nagrania utworu muzycznego i inne materiały, autor musi podać tylko nazwę utworu i godło.

Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu na zespół instrumentalny, chór lub orkiestrę zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Należy zgłaszać tylko nowe, oryginalne utwory muzyczne, które nie były publikowane lub prezentowane na żadnym innym konkursie.

Całkowity czas trwania utworu nie może przekroczyć 5-10 minut w grupie Juniorskiej / 7-12 minut w grupie Głównej.

Regulamin dostępny jest na stronie: https://balsyscompetition.eu/ 


Kontakt:

info@balsyscompetition.eu 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.