Polmic - FB

kalendarium kursów (W)

9 A B C E I K L M O P S V W X Y Z

Warsztaty „Współczesna muzyka synagogalna do wspólnego śpiewania” – Lubań, 17 VIII 2021


Organizator:  Kommen & Gehen - Das Sechsstädtebundfestival, Abraham Geiger Kolleg

Warsztaty17 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Szkole Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu będą miały miejsce warsztaty „Współczesna muzyka synagogalna do wspólnego śpiewania”, które poprowadzą Shulamit Lubowska i Yoed Sorek.

Współczesna muzyka synagogalna, tworzona w Niemczech i na całym świecie, odzwierciedla świat swoich (często młodych) uczestników, podobnie jak w popularnych stylach muzycznych. Dwoje doświadczonych, choć młodych „praktyków” chce umożliwić uczestnikom i uczestniczkom warsztatów dostęp do jednego z aspektów życia Żydów.

Shulamit Lubowska i Yoed Sorek są studentami kształcenia kantorów w Abraham-Geiger Kolleg. Ich warsztaty skierowane są przede wszystkim do młodzieży, zaproszone są jednak także inne osoby zainteresowane z różnych grup wiekowych. Wspólnie poprzez śpiew będzie można odkryć i przeżyć współczesną muzykę synagogalną.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie https://oberlausitzerperspektiven.org/pl/workshop-luban 


Kontakt:

1700@kommenundiegen.org 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.