Polmic - FB

kalendarium konkursów (V)

C E F I K M N O S T V W X Z

V Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów – Warszawa, 6-11 IX 2021


Organizator:  Towarzystwo im. Fryderyka Chopina

TIFCW dniach 6-11 września odbędzie się w Warszawie V Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów organizowany przez Towarzystwo im. Fryderyka Chopina.

W piątej edycji weźmie udział blisko 40 wykonawców reprezentujących 17 państw, w tym – oprócz krajów europejskich – Chiny, Gruzję, Japonię, Koreę Południową, Nową Zelandię, Tajlandię, Tajwan, USA, Urugwaj oraz Saint Vincent i Grenadyny. Wystąpią naukowcy, lekarze, ekonomiści, inżynierowie, informatycy, dziennikarze i dyplomaci, których łączy wspólna, muzyczna pasja. Zabrzmią utwory Fryderyka Chopina oraz kompozytorów z okresu od XVIII do XX wieku. Uczestnicy Konkursu mają z reguły wykształcenie muzyczne, ale swoje kariery zawodowe poświęcili innym profesjom. Grę na fortepianie traktują jako hobby, a nie jako źródło utrzymania.

Przesłuchania konkursowe (7-10 września) będą się odbywały w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie, a koncert laureatów (11 września) w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Interpretacje amatorów gry na fortepianie oceniać będzie jury złożone z wybitnych pianistów i pedagogów w składzie: Kevin Kenner, Bronisława Kawalla, Piotr Paleczny, Karol Radziwonowicz i Wojciech Świtała. Dyrektorem Konkursu jest muzykolog, dr Ewa Sławińska-Dahlig.

Konkurs rozpocznie recital chopinowski (6 września) w Pałacu Staszica w wykonaniu Thomasa Prata z Francji – laureata I nagrody poprzedniej, IV edycji Konkursu, która odbyła się w 2018 roku.

Więcej na: http://tifc.chopin.pl/konkurs-dla-amatorow/ 


Kontakt:

Centrum Chopinowskie

ul. Tamka 43

00-355 Warszawa

tel.: (+48) 22 826 65 49

e-mail: info@chopin.pl 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.