Polmic - FB

kalendarium kursów (M)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Międzynarodowe Kursy Kompozytorskie SYNTHETIS - Radziejowice, 13-25 lipca 2015


Organizator:  Fundacja Ogrody Muzyczne

Fundacja „Ogrody Muzyczne” zaprasza studentów kompozycji oraz młodych kompozytorów (do 35. roku życia) do udziału w Międzynarodowych Kursach Kompozytorskich SYNTHETIS 2015, które odbędą się w Pałacu w Radziejowicach w terminie 13-25 lipca 2015.

Wykładowcami podczas tegorocznej edycji będą tak znakomici kompozytorzy, jak Philippe Manoury (Francja), Zhou Long (Chiny/Stany Zjednoczone), Martijn Padding (Holandia) i Simon Steen-Andersen (Dania). Ponadto Paweł Hendrich (Polska) poprowadzi warsztaty na temat związku komputerowych technik kompozytorskich z wykonawstwem muzycznym.

Kursy, których dyrektorem artystycznym jest Zygmunt Krauze, odbędą się w Pałacu w Radziejowicach – oddalonym o 50 km od Warszawy malowniczo położonym pięknym kompleksie, który dzięki swojej niezwykłej atmosferze stał się miejscem pracy twórczej, odwiedzanym przez wielu twórców kultury – muzyków, pisarzy i plastyków.

Wydarzenie stanowi reaktywację słynnych kursów kompozytorskich organizowanych w latach 80. i 90. przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Od 2013 roku organizatorem warsztatów jest Fundacja „Ogrody Muzyczne”. Do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia indywidualnych konsultacji w 2013 i 2014 roku zostali zaproszeni: Mauricio Sotelo, Miguel Azguime, Mauro Lanza, Cezary Duchnowski, Agata Zubel, Paul Patterson, Alessandro Solbiati oraz Chen Yi. Uczestnicy obecni podczas drugiej edycji warsztatów mogli także odbyć konsultacje z Maciejem Frąckiewiczem – akordeonistą, specjalizującym się w wykonywaniu muzyki współczesnej, który w ramach finałowego koncertu premierowo wykonał wybrane utwory skomponowane przez uczestników kursów.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin wysyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2015.

Więcej informacji oraz formularz aplikacji on-line dostępne na stronie: www.synthetis.pl
 


Kontakt:

info@synthetis.pl

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.