Polmic - FB

kalendarium kursów (K)

9 A B C I K L M O P S V W X Y Z

Kursy mistrzowskie towarzyszące 19. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena 2015


Organizator:  Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena w Warszawie

Wybitni profesorowie z USA poprowadzą w tym roku kursy mistrzowskie towarzyszące 19. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena.

Od 22 marca 2015 roku w koncertowych salach Warszawy (i innych polskich miast) podziwiać będziemy najsłynniejsze orkiestry, zespoły kameralne, solistów i dyrygentów z Europy i świata. W programie 19. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena nie zabrakło również miejsca na edukację młodych muzycznych talentów. To dla nich organizowane są co roku kursy mistrzowskie prowadzone przez najwyżej cenionych wykładowców i profesorów renomowanych uczelni z różnych stron świata.

Mistrzowski kurs wokalny poprowadzą w tym roku wspólnie Profesor Doris Yarick-Cross i Profesor Richard Cross z Yale School of Music. Zajęcia odbywać się będą w dniach 19-21 marca 2015 roku w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Mistrzowski kurs interpretacji „Beethoven i muzyka XX wieku” dla pianistów przebiegać zaś będzie pod okiem podziwianego na całym świecie artysty, kierownika Wydziału Fortepianu w Yale School of Music Profesora Borisa Bermana. Zajęcia te odbywać się będą w dniach 23-25 marca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zgłoszenia na kursy wokalne i pianistyczne przyjmowane są do 20 lutego 2015 roku.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dotyczące kursów dostępne na stronie: www.beethoven.org.pl 
oraz w Biurze Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena w Warszawie, tel.: +48 22 313 2275, +48 22 313 2276


Kontakt:

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.