Polmic - FB

wykonawcy (P)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Łukasz Pieprzyk,

kompozytor, producent, video-art maker; ur. 9 marca 1985, Katowice. W latach 2004-2009 studiował kompozycję w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Ponadto kształcił się działającym przy krakowskiej uczelni Studiu Muzyki Elektroakustycznej u prof. Marka Chołoniewskiego. W latach 2009-2012 odbywał 3-letnie studia doktoranckie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Pendereckiego. Brał udział w licznych kursach i warsztatach kompozytorskich, prowadzonych przez m.in. Pera Nørgårda, Kaiję Saariaho, Alvina Luciera, Philla Niblocka, Mike’a Pattersona, Dietera Macka, Martę Ptaszyńską i Richarda Boulangera. W roku 2011 ukończył Podyplomowe Studia Muzyki Filmowej i Teatralnej w Łodzi.

Dwukrotnie był laureatem II nagrody w Konkursach Kompozytorskich „Patri Patriae” w Katowicach, których Przewodniczącym Jury był Wojciech Kilar (w 2002 roku za Hymn for string orchestra i w 2006 za utwór elektroniczny Entropy). W 2010 roku otrzymał także Nagrodę Publiczności za utwór Szarże na orkiestrę symfoniczną w konkursie „Wawel: Musica Festiva”, zorganizowanym z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem.

Jego kompozycje były wielokrotnie wykonywane w kraju, m.in. w Krakowie - podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Nowej, Polsko-Amerykańskiego Festiwalu Muzyki Elektroakustycznej, Festiwalu Muzyki Polskiej; w Łodzi – w ramach koncertów festiwalu „Musica Moderna”; Wrocławiu – podczas Festiwalu Muzyki Polskiej „Musica Polonica Nova” oraz w Katowicach i Warszawie; a także za granicą: w Stanach Zjednoczonych (Chicago i Nowy Jork), Rumunii (Sibiu), Czechach (Ostrawa i Praga), Niemczech (Trebnitz), Włoszech (Castelfranco Veneto). Jego dyplomowy utwór My Passion na chór, orkiestrę, wideo i elektronikę został wykonany przez ponad 120-osobowy zespół 17 maja 2009 roku w Filharmonii Krakowskiej.

W maju 2010 roku uczestniczył w warsztatach ASCAP/NYU Film Scoring Workshop 2010 w Nowym Jorku, podczas których napisał muzykę do fragmentu filmu Serenity. Utwór ten został następnie wykonany pod dyrekcją Marka Snowa i nagrany przez Tima Starnesa.

W sierpniu 2012 roku Łukasz Pieprzyk znalazł się w gronie finalistów „Transatlantyk Fim Music Competition 2012”.

Łukasz Pieprzyk komponuje również muzykę filmową. Wśród jego dokonań wymienić można m.in. Sonderaktion Krakau (TVP), Circus Maximus (reż. Bartek Kulas), Art of Freedom (reż. Marek Kłosowicz, Wojciech Słota), Kamil Stoch. Droga do zwycięstwa (Lotos).

Aktualnie kompozytor ukończył pracę nad swoim doktoratem – własnym filmem z własną muzyką.

styczeń 2013 (ai)

Strony internetowe artysty:
www.facebook.com/Nox.Composerwww.youtube.com/user/noxsphere

 

Kontakt:
 

e-mail: noxsphere@gmail.com
 

kompozycje

Hymn na orkiestrę smyczkową (2002)
Entropia na komputer (2005)
[Dez]integracja I - III na wideo i elektronikę (2005-2006)
Stressful Warning na zespół instrumentów dętych (2006)
Final Warning na orkiestrę (2007)
Prometeusz na orkiestrę symfoniczną (2008)
My Passion na chór, orkiestrę, elektronikę i wideo (2009)
Ship's Pass na orkiestrę kameralną (2010)
Szarże na orkiestrę i elektronikę (2010)
Afterwards na elektronikę (2010)
Art of Freedom muzyka do filmu (2011)
Reversal na trio perkusyjne i elektronikę (2012)
Falling Down na wideo, orkiestrę symfoniczną, chór i elektronikę (2013)
Ignition na kwartet smyczkowy, perkusję i elektronikę (2013)