Polmic - FB

wykonawcy (H)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Paweł Hruszwicki,

dyrygent, śpiewak i pedagog; ur. 26 maja 1952, Warszawa. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski w klasie prof. Krystyny Szczepańskiej. Studia w zakresie śpiewu, dyrygentury i pedagogiki muzycznej pogłębiał uczestnicząc w seminariach w Polsce i za granicą, m.in.: w Niemczech (Weimar, Stuttgart), na Węgrzech (Kecskemét – Instytut Z. Kodálya), w Wielkiej Brytanii (Oakham, Leicester), w Holandii (Utrecht), w Czechach i Estonii.

W przeszłości występował w Zespole "Ars Antiqua" i Chórze Opery Narodowej. Koncertował jako solista w repertuarze pieśniarskim i oratoryjnym (Filharmonia Narodowa w Warszawie, Krajowe Biuro Koncertowe, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne i inne).

Jako pedagog prowadzi od 1990 roku autorski przedmiot "Klasa Kameralistyki Wokalnej" w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim.

W 2000 roku założył zespół solistów "Recital Ensemble". Kieruje również Ekumenicznym Chórem Kameralnym Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu i International Kodály Society.

aktualizacja: maj 2014 (ai)