Polmic - FB

kompozytorzy (S)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Y Z

Paweł Sołtysiak,

kompozytor, psycholog; ur. 1970. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kompozycję studiował także we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi, m.in. u Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Zygmunta Krauzego i Zbigniewa Karneckiego. Uczestniczył również w warsztatach kompozytorskich i aktorskich, m.in. organizowanych przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej oraz Akademię Sztuki i Kultury w Warszawie.

W 2004 roku otrzymał wyróżnienie na XXIV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. F.Mompou, w 2005 roku na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda wyróżniono jego kompozycję Kilkanaście ostatnich akapitów na klarnet, skrzypce, marimbę (wibrafon) i fortepian, a za pierwszą wersję Wspomnień na trio smyczkowe – zdobył III nagrodę na Konkursie Kompozytorskim dla Studentów Akademii Muzycznych, organizowanym przez Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest autorem muzyki instrumentalnej, filmowej i teatralnej. Tę ostatnią tworzył m.in. do spektakli w Zielonej Górze, Opolu, Gdyni i Wrocławiu, a także dla Teatru Telewizji.
Jego utwór audiosceniczny Pułbeczek ryb za złotych szesnaście, który powstał we współautorstwie z Piotrem Filonowiczem i Jakubem Snochowskim, został zamówiony i dofinansowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolekcje – priorytet Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.  

Jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.

aktualizacja: marzec 2016 (wa)

kompozycje

Kilkanaście ostatnich akapitów na klarnet, skrzypce, marimbę (wibrafon) i fortepian (2005)

Wspomnienia na trio smyczkowe *

(2006)
Muzyka do spektaklu Dzień Świra w reż. Tomasza Mana (2006)
Muzyka do spektaklu Casting w reż. Tomasza Mana (2006)
Muzyka do spektaklu Złodziej w reż. Tomasza Mana (2006)
Muzyka do spektaklu Dobrze w reż. Tomasza Mana (2006)
Yet you Lied, Darie na zespół kameralny (2010)
Muzyka do filmu animowanego Drżące Trąby w reż. Natalii Brożyńskiej (2010)
Muzyka do etiudy dokumentalnej Bezżycie w reż. Michała Dymka (2010)
Pułbeczek ryb za złotych szesnaście, utwór audiosceniczny (2012)