Polmic - FB

wykonawcy (J)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Dominika Jurczuk-Gondek,

skrzypaczka, dyrygentka i pedagog; ur. Bielsko-Biała. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec Andrzeja Laburdy. Następnie ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie dyrygentury prof. Czesława Freunda.

Od 2001 roku jest skrzypaczką Grupy Furmana i to właśnie z tym zespołem rozpoczęła swoją przygodę z muzyką rozrywkową. Oprócz Grupy Furmana gra i śpiewa w zespole Gotress, którego jest założycielem, a także jest dyrygentem kameralnego chóru Brevis. Z chórem tym co roku wyjeżdża na międzynarodowe konkursy chóralne, często zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Indywidualnie też jest laureatką szeregu nagród, m.in. w 2005 roku nominowana była do Ikara, nagrody prezydenta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki.

Artystka na co dzień pracuje w Miejskim Domu Kultury Kamienica w Bielsku-Białej, gdzie uczy gry na skrzypcach, pianinie, śpiewu oraz prowadzi kwartet skrzypcowy i chór.

Zasiada w Zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Jest autorką wielu piosenek oraz utworów przeznaczonych na większą obsadę, m.in. Oratorium Naszego Pokolenia „Wciąż Szukam” na perkusję, marimbę, kontrabas, gitarę akustyczną, dobro, banjo, akordeon, skrzypce, głosy solowe i chór kameralny (2005) i musicalu dla dzieci pt. Wielki mały rejs (2008), wyróżnionego I nagrodą w kategorii inscenizacja taneczna na V Międzynarodowych Jesiennych Spotkaniach Artystycznych „Talizman Sukcesu” w Bielsku-Białej.

aktualizacja: maj 2014 (mkk, ai)

kompozycje

Oratorium Naszego Pokolenia „Wciąż Szukam” na głosy solowe, chór kameralny i zespół instrumentalny (2005)
Wielki mały rejs musical dla dzieci (2008)