Polmic - FB

wykonawcy (P)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Marcin Pączkowski,

kompozytor, dyrygent i wykonawca muzyki akustycznej i elektronicznej; ur. 1983, Kraków. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował kompozycję pod kierunkiem Wojciecha Widłaka oraz dyrygenturę u Rafała Delekty. Edukację kompozytorską kontynuował na University of Washington w Seattle pod kierunkiem Juana Pampina i Richarda Karpena. Obecnie jest doktorantem w Centrum Sztuki Elektronicznej i Mediów Eksperymentalnych (DXARTS), gdzie studiuje z Juanem Pampinem.

W swoich badaniach zajmuje się użyciem komputera w improwizacji, a także uczeniem maszynowym (ang. machine learning) oraz techniką śledzenia ruchu, których używa do tworzenia i kontroli struktur dźwiękowych.

Jako dyrygent i wykonawca jest zaangażowany w rozpowszechnianie nowej muzyki. Jego kompozycje były wykonywane na wielu warsztatach i koncertach kompozytorskich w Polsce i Stanach Zjednoczonych. W roku 2010 otrzymał II nagrodę w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura za utwór Boję się ciebie, ślepy wierszu.. na baryton i fortepian. Był także stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso za osiągnięcia artystyczne (2006-2007).

aktualizacja: styczeń 2014 (mkk, ai)

Strona internetowa artysty: www.paczkowski.art.pl

kompozycje

String Quartet No. 0.8 (2008)
Space for chamber choir a capella (2008)
Back to life for alto saxophone and live electronics (2010)
Still, early for four horns and live electronics (2011)
Etap Marzec na instrumenty i elektronikę (2011)
Restrained meters na tancerza i media elektroniczne (2013)