Polmic - FB

wykonawcy (R)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Jerzy Rogiewicz,

kompozytor, perkusista, wibrafonista i pianista; ur. 1983, Bydgoszcz. Ukończył studia w zakresie kompozycji w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Bujarskiego. Studiował także u Krzysztofa Pendereckiego (kompozycja i instrumentacja) oraz Magdaleny Długosz (muzyka elektroniczna).

W czasie studiów występował jako perkusista jazzowy z takimi muzykami, jak Janusz Muniak, Maciej Adamczak czy Paweł Kaczmarczyk. Razem z Piotrem Domagalskim i Jackiem Kitą stworzył w 2005 roku zespół Levity, z którym nagrał dwa albumy: Levity (Lado ABC, 2009) i Chopin Shuffle (Universal, 2010). Jest także członkiem zespołów: Pink Freud, Trifonidis Orchestra oraz JazzBand BigBand i Profesjonalizm Marcina Maseckiego.

Od 2008 roku związany jest z warszawską sceną muzyki niezależnej. Komponuje i gra z takimi artystami, jak: Joanna Duda, Tomasz Duda, Toshinori Kondo, Gabriela Kulka, Mitch & Mitch, Pink Freud, Marek Pospieszalski, Maryla Rodowicz, Joanna Halszka Sokołowska, M.Bunio.S, Stwory, Paweł Szamburski, Candelaria Saenz Valiente, Maciej Trifonidis Bielawski, Piotr Zabrodzki, Patryk Zakrocki.

Razem z Igorem Nikiforowem tworzy muzyczny duet - Jerz Igor. Wspólnie wydali Małą Płytę (2014), na której znalazły się nagrania skomponowanych przez nich 12 piosenek dla dzieci.

aktualizacja: maj 2014 (ai)

kompozycje

Muzyka do filmu Żalanasz w reż. Marcina Sautera
Muzyka do filmu Krew Boga w reż. Bartosza Konopki
Aura na marimbę solo (2005)
Za Tobą na taśmę (2006-2007)
Concerto da camera (2007)
Muzyka Poważna na improwizującą 11-osobową orkiestrę (2013)
Król Maciuś I na orkiestrę, chór i głosy solowe do tekstu Grzegorza Uzdańskiego (2019)
Rytmy egzotyczne na perkusję (2019)