Polmic - FB

indeks osób (H)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Anna Hajduk,

pianistka; ur. 30 kwietnia 1990, Katowice. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka (dyplom z wyróżnieniem). Od marca do czerwca 2014 roku przebywała na stypendium „Erasmus” na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Obecnie kontynuuje podyplomowe studia pianistyczne w wyższej uczelni „La Schola Cantorum” w Paryżu w klasie prof. Maurizio Morettiego. Ponadto brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod kierunkiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.

Anna Hajduk jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. zdobyła I nagrodę na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009), I nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013), III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie (2013). Otrzymała również wyróżnienie w kategorii koncertowej w Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym w Łodzi (2008) i na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Opolu (2009).

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Koncertowała m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie jako solistka i kameralistka. Grała recitale podczas obchodów Roku Chopina 2010. Występowała z koncertami w swoim rodzinnym mieście Dąbrowie Górniczej, a także w Będzinie i Sosnowcu.

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.

Prowadzi zespół wokalny „Szir Awiw” przy Synagodze im. Nożyków w Warszawie oraz dokonuje aranżacji pieśni żydowskich.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)