Polmic - FB

wykonawcy (B)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Krzysztof Batog,
altowiolista, pedagog, promotor kultury i sztuki, organizator przedsięwzięć muzycznych; ur. 29 kwietnia 1967, Bytom. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki profesora Zygmunta Jochemczyka w 1991 roku oraz studia podyplomowe w klasie kameralistyki profesor Marii Szwajger-Kułakowskiej.
Jako altowiolista występuje w składzie Orkiestry Muzyki Nowej, mając na koncie wiele koncertów na krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych, szereg nagrań koncertowych, radiowych i studyjnych, z których część ukazała się na kilkunastu płytach CD, otrzymując wysokie oceny i nagrody międzynarodowego środowiska muzycznego. Wraz z zespołem uczestniczy w międzynarodowych projektach artystycznych i edukacyjnych współpracując z czołowymi europejskimi zespołami muzyki nowej i instytucjami promującymi muzykę współczesną.
Równie ważne miejsce w jego działalności zajmuje praca pedagogiczna i menedżerska. Od czasów studiów prowadzi klasę altówki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, a jego uczniowie zdobyli wiele nagród na ogólnokrajowych altówkowych i kameralnych konkursach muzycznych.
Poprzez swoją indywidualną działalność oraz aktywność w ramach stowarzyszeń Śląskie Towarzystwo Muzyczne oraz Orkiestra Muzyki Nowej zorganizował setki koncertów oraz kilka festiwali, w tym cykle koncertów kameralnych: „Nie dla Elizy – Beethoven i arcydzieła XX wieku”, „Haydn 2.0”, Bytomskie Poranki Kameralne, Alchemia Muzyki, „Otium musicum”, „Letni Festiwal Arcydzieł Kameralistyki”, a także Festiwal Muzyki Nowej w Bytomiu, odbywający się od 2001 roku i festiwalu „Gorczycki antico e moderno”. Z jego też inicjatywy zostało zamówionych wiele nowych utworów, głównie dla Orkiestry Muzyki Nowej oraz powstało kilkanaście płyt CD dokumentujących dokonania śląskiego środowiska muzycznego.
Jest laureatem Nagrody Prezydenta Bytomia w Dziedzinie Kultury Muza 2010 za działalność na rzecz miasta.

aktualizacja: grudzień 2015 (wa)