Polmic - FB

indeks osób (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Paweł Kwapiński,

gitarzysta, kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie gitary Joanny Rudnickiej. Odbył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kompozycji prof. Andrzeja Dziadka. Studia magisterskie ukończył z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego. Obecnie kontynuuje edukację w ramach Podyplomowych Studiów Kompozycji na UMFC w klasie prof. Mariana Borkowskiego.

Uczestniczył i zdobywał nagrody w wielu konkursach wykonawczych, m.in.: IV Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Kielcach – I miejsce, XVIII Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Koninie – I miejsce, V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Ełku – I miejsce, a także kompozytorskich, m.in. I Konkursie Kompozytorskim Koła Naukowego WKDiTM UMFC w Warszawie, III Konkursie Kompozytorskim im. Zygmunta Mycielskiego, 55. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda – I miejsce.

Wykonał wiele solowych koncertów w Polsce i za granicą. Jego kompozycje były wykonywane przez uznanych solistów, zespoły oraz orkiestry, m.in.: Bożenę Harasimowicz, Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrę Kameralną Ensemblage, Orkiestrę Kameralną Progress powadzoną przez Szymona Morusa. Jego twórczość prezentowana była w ramach festiwali, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting, „Muzycznej Sceny Młodych” w Toruniu, Gdańskich Impresji Muzycznych, Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI Wieku. Kilka utworów zostało wydanych na płytach CD.

Prowadził działalność pedagogiczną w szkole muzycznej w Warszawie oraz kursy instrumentalne w Wiśle. Od roku 2013 uczy w Akademii Sztuki w Szczecinie. Pełni funkcję członka zarządu Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.

aktualizacja: lipiec 2016 (ac)

kompozycje

Obrazy (2012)
Przestrzenie akustyczne (2014)