Polmic - FB

wykonawcy (S)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Paweł Sławiński,

akordeonista i kompozytor; ur. 1992, Tarnobrzeg. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w dziewiątym roku życia. W 2006 roku ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Tarnobrzegu w klasie akordeonu mgr Witolda Robuty. Następnie uczył się u dr hab. Mirosława Dymona w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Rzeszowie. W 2017 roku ukończył w wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w tejże uczelni oraz studiuje kompozycję u prof. Zbigniewa Bargielskiego w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy 

Brał udział w Kursach Mistrzowskich w Krakowie, Mietnem, Detmoldzie (Niemcy), Poznaniu, Dunajskiej Stredzie (Słowacja), Arosa (Szwajcaria). Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych w Przemyślu, Mławie, Sanoku, Sztokholmie (Szwecja), Wiedniu (Austria), Klingenthal (Niemcy), Rajeckich Teplicach (Słowacja) oraz Wilnie (Litwa).

Jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Klubu „Lions" Rzeszów oraz „Arosa Kultur" w Szwajcarii.

aktualizacja: 2018 (ac)