Polmic - FB

wykonawcy (C)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Anna Ciuła Pehlken,

wokalistka. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiowała także flet na Wydziale Instrumentalnym tej uczelni. Ukończyła studia podyplomowe (Konzertexamen) w Musikhochschule Köln.
Jej repertuar wokalny obejmuje operę, pieśni, program oratoryjno - kantatowy, muzykę kameralną, musical, muzykę teatralną i filmową, oraz muzykę współczesną. Szczególny nacisk kładzie na wykonywanie dzieł Karola Szymanowskiego oraz polskiej muzyki współczesnej. Anna Ciuła Pehlken bierze udział w produkcjach operowych, spektaklach teatralnych, festiwalach, prawykonaniach muzyki współczesnej oraz nagraniach dla Radia i Telewizji. Prowadzi także działalność pedagogiczną.
W 2007 roku zadebiutowała na scenie Opery Krakowskiej, występując w prawykonaniu operetki „Loteria” Karola Szymanowskiego. Występowała w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem oraz na koncercie towarzyszącym publikacji monografii „Karol Szymanowski i jego epoka” oraz 7 tomu jego korespondencji autorstwa Teresy Chylińskiej. W 2012 brała udział w światowej premierze opery Niccolò Piccinni’ego Gli amanti mascherat połączonej z produkcją płyty CD dla włoskiej wytwórni Bongiovanni. W 2013 wystąpiła w premierze III Symfonii Wojciecha Ziemowita Zycha na festiwalu Wratislavia Cantans razem z Lutosławski Duo i Filharmonią Wrocławską. Jako solistka wystąpiła podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z takimi artystami jak Antoni Wit, Aleksander Markovic, Andreas Meisner, Stefan Irmer, Arno Roth, Agata Duda-Gracz, Mateusz Polit, Adam Bałdych, Barbara Auer i Gudrun Landgrebe.
Jest laureatką wielu nagród, wyróżnień i stypendiów.

 

Strona internetowa artystki:
http://annapehlken.de/

aktualizacja: styczeń 2017
(mkk)