Polmic - FB

wykonawcy (C)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Martyna Cymerman,

wokalistka (sopran). Jest absolwentką studiów I stopnia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej w Krakowie. Kontynuuowała naukę w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannoverze w klasie Marka Rzepki. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych prowadzonych przez takich pedagogów jak Brigitte Fassbaender, A. Champert, J.P. Schulze, Eytan Pessen, Doris Yarick-Cross, Izabela Kłosińska.
Jest laureatką Grand Prix w XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art Sopot 2014 oraz III nagrody oraz Nagrody Specjalnej za szczególne walory głosowe w IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie w 2014. W 2015 roku otrzymała trzecią nagrodę w 20 edycji konkursu Concursul Internaţional de Canto "Hariclea Darclée” w Rumunii.
W sezonie 2013/2014 była uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów przy Operze Narodowej – Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczyła w Operowym Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Tam również miała swój operowy debiut w 2012 roku jako Carolina w Il matrimonio secreto Domenio Cimarosy. Współpracuje z Filharmonią Opolską, gdzie wielokrotnie występowała. W lutym 2015 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Neddy w Pajacach Ruggiero Leoncavallo, za którą otrzymała Teatralną Nagrodą im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Debiut Śpiewaczki”. W sezonie 2016/2017 Martyna Cymerman jest członkiem zespołu Staatstheater w Oldenburgu.
Współpracuje z takimi dyrygentami jak Damian Borowicz, José Luis Castillo, Gabriel Chmura, Vito Cristófaro, Jörg Halubek, Adam Korzeniowski, Tadeusz Kozłowski, Zygmunt Rychert, Maciej Żółtowski, Bartosz Żurakowski.

 

aktualizacja: styczeń 2017
(mkk)