Polmic - FB

wykonawcy (L)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Ewa Liebchen ,

flecistka - solistka i kameralistka, absolwentka Accademia Italiana del Flauto (2002) w klasie fletu prof. Raymonda Guiota i Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fletu prof. Jadwigi Kotnowskiej (2005). 

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, stypendystką takich organizacji jak Fundacja Kultury, ZAiKS, Top Wind i Accademia Musicale Chigiana. Jest również dwukrotną laureatką Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska”.

Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, dokonała wielu wykonań i prawykonań dzieł muzyki polskiej. Współpracuje m.in. z Wojtkiem Blecharzem, Dominikiem Karskim, Sławomirem Kupczakiem, Marcinem Stańczykiem, Sławomirem Wojciechowskim, Dariuszem Przybylskim, Wojciechem Błażejczykiem, Dobromiłą Jaskot i Pawłem Hendrichem.

W ramach działalności pedagogicznej prowadzi wykłady, prezentacje i warsztaty z zakresu współczesnego wykonawstwa dla instrumentalistów, pedagogów i kompozytorów.

Jej wykonania muzyki polskich kompozytorów ukazały się nakładem wydawnictw DUX i Bôłt Records.

Od ponad dziesięciu lat współtworzy duet fletowy Flute O’Clock. W 2010 roku nakładem wydawnictwa DUX ukazała się pierwsza płyta zespołu. Album otrzymał wyróżnienie miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka” dla Płyty Roku 2010 oraz był nominowany do nagrody „Fryderyk” 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. 

aktualizacja: luty 2017 (bd)