Polmic - FB

kompozytorzy (K)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Y Z

Krzysztof Kozłowski, pianista i kompozytor; ur. 10 czerwca 1985, Warszawa. W latach 2005–2008 studiował reżyserię dźwięku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W 2013 roku ukończył tamże studia pianistyczne w klasie prof. Anny Jastrzębskiej Quinn oraz Międzyuczelnianą Specjalność Multimedialną; następnie w 2016 został absolwentem studiów podyplomowych w katowickiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego.

W 2011 zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu. Na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku został uhonorowany tytułem Laureata Estrady Młodych (2013) i zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miosza Magina w Łodzi (2015). Został kilkakrotnie wyróżniony na ogólnopolskich konkursach kompozytorskich (Katowice 2002, Legnica 2003, Warszawa 2010).

Występował m.in. na festiwalach „Warszawskie Spotkania Muzyczne”, „Ogrody Muzyczne”, „Poznańska Wiosna”, „Musica Electronica Nova”, „Świętokrzyskie Dni Muzyki" w Filharmonii Świętokrzyskiej, a także w „Solti Hall" w Budapeszcie i Filharmonii Narodowej w Mińsku. Projektuje i programuje interaktywne instalacje audiowizualne. Jest członkiem grupy Hashtag Ensemble. Od 2013 przygotowuje klipy i improwizuje w zespole „Brzdęk Ferajna”. Jest także autorem wizuali zrealizowanych w ramach rezydentury Ignacego Zalewskiego przy Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Od kilku lat koncertuje z dwoma improwizującymi kompozytorami, Bartoszem Kowalskim i Wojciechem Błażejczykiem, w elektroakustycznym triu Sonofrenia, gdzie współtworzy wolne improwizacje, również do własnych wizualizacji i filmów, oraz współwykonuje premierowe utwory współczesnych kompozytorów. Z zespołem tym występował m.in. na festiwalach „Musica Moderna" w Łodzi (2009), „Audio Art" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (2011), „Warszawska Jesień" (2013). Jest członkiem stowarzyszenia Hashtag Ensemble, promującego polską i zagraniczną muzykę XX i XXI wieku.

Na co dzień pracuje jako pianista akompaniator w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz w Państwowej Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie.

Oficjalna strona kompozytora: http://kozlowski.waw.pl 

kompozycje

Dendrofonia, audiowizualna instalacja (2013)
Psalm, opera (2017)