Polmic - FB

wykonawcy (Ś)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Joanna Natalia Ślusarczyk, dyrygent; ur. 17 kwietnia 1985, Kraków. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie maestro Mirosława Jacka Błaszczyka. Obecnie doktorantka tejże uczelni. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach za granicą, w klasie mistrzowskiej Colina Mettersa z Royal Academy of Music w Londynie. W latach 2012-2014 została finalistką trzech edycji Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Dyrygenckich prowadzonych kolejno przez Taduesza Strugałę, Gabriela Chmurę oraz Jacka Kaspszyka.

Zdobyła III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „1st European Union International Conducting Competition” w Sofii i Pazardjiku (Bułgaria, 2018), w kwietniu 2018 roku – I miejsce na London Classical Soloists Conducting Competition w Wielkiej Brytanii, w sierpniu 2018 - II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „Jeunesses Musicales” w Bukareszcie, a także Specjalne Wyróżnienie podczas The BMW International Conducting Masterclass and Competition w Portugalii.

Pasjonatka jazzu. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Za osiągnięcia artystyczne uhonorowana między innymi Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso.

Poza licznymi koncertami w Polsce ma w swoim dorobku koncerty w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Islandii, Francji, Bułgarii i na Ukrainie. Występowała z takimi orkiestrami jak International Symphony Orchestra ICM podczas Copernicus Music Festival w Londynie, z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Royal Symphony Orchestra, Żorską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Les Femmes, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Cracow Youth Chamber Orchestra. Współpracowała także z Orkiestrą Symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Jest założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Małopolskiej Orkiestry Kameralnej, a także dyrygentem Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej, z którą w 2014 roku nagrała płytę W poszukiwaniu inspiracji – Muzyka Polska. Prowadzi również Orkiestrę Symfoniczną PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, która pod jej kierownictwem została laureatem ogólnopolskiego konkursu orkiestr (2014). Od 2016 roku współpracuje na stałe z orkiestrą kameralną Les Femmes, złożoną z muzyków Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

aktualizacja: 2018 (wa)

Kontakt:

slusarczyk.joanna@gmail.com 

tel. 662 249 503