Polmic - FB

indeks osób (N)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z

Sławomir Naborczyk, śpiewak (tenor), ur. 26 kwietnia 1988, Inowrocław. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie M. Moździerza i T. Szlenkiera oraz Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej przy Teatrze Narodowym w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów m. in. u N. Shicoffa, E. Pessena, M. Rexrotha, I. Kłosińskiej, H. Łazarskiej, K. Rymarczyk, A. Kruszewskiego i L. Świdzińskiego.

Debiutował w roku 2011 rolą Basilia w Weselu Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Na tej scenie kreował także rolę Kowala w Krótkim życiu Manuela de Falli i tytułowego Studenta żebraka w operetce Karla Josepha Millöckera.

Jest laureatem m. in. VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (I nagroda i dwie specjalne), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie, III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamróz w Busku-Zdroju i Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach, XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie. Został zwycięzcą 21. Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie w 2019 roku.

Występuje w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Warszawskiej Operze Kameralnej i Teatrze Muzycznym w Lublinie. Współpracuje z Sinfonią Varsovia, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva. W 2017 r. śpiewał rolę Abdalla w koncertowym wykonaniu Nabucca w Bremen.

Współpracował z takimi dyrygentami, jak m.in. M. J. Błaszczyk, V. Kiradijev, M. Figas, P. Wajrak, P. Sułkowski, S. Chrzanowski, M. Kluczyńska, A. Nagórka, Z. Rychert, W. Kunc, J. Wołosiuk i M. Klauza.

aktualizacja: 2019 (wa)